पराधिन भएर राजनीति गर्नु र स्वाधिन भएर राजनीति गर्नुमा आकाश पतालको फरक पर्दोरहेछ ।

उता शेरधन राई र पृथ्वीसुब्बा गुरूङहरू तलब-भत्ता मात्र लिएर माथि मालिकको नियन्त्रण र आदेशमा थरथरी काप्दै बस्छन् ।

तर प्रदेश नं २ का मुख्यमन्त्री मात्र मुख्यमन्त्री जस्तो देखिएका छन् ।

केन्द्रीय लोक सेवा आयोगको कदमलाई च्यालेन्ज दिएका छन् । अर्को वर्षदेखि आफ्नो प्रदेशमा आफैले प्रहरी गठन गर्ने एलान गरेका छन् ।

काम होस् वा नहोस, कम्तिमा लालबाबु राउतले निर्धक्क बोल्न सकेका छन् । संघीयताको मर्म राख्ने काम गर्न खोजेका छन् । उनले माथि ओलीहरूलाई कहीँ न कहीँ झट्का दिने काम त गरेका छन् किनकि उ भरिया राजनीतिकर्मी होइन ।

झोले राजनीतिकर्मीको आवाज निवेदन हुन्छ । तर स्वाधिन राजनीतिकर्मीको आवाज निर्णय हुन्छ ।

हो, फरक त्यही हो, पराधिन र स्वाधिनमा ।

बलदीप प्रभाश्वर चामलिङकाे फेसबुकबाट

 

1 COMMENT

  1. Sherdhan Rai , Prithbi Subba Jasta Haru Nokar Ka Pani Nokar Matra Hun, Yini haru Laai Bharat Ko Nokar Ko Jhino Saath Xa Tara Number 2 Ka Lal Babu Ji Laai Sidha Bharat Ko Dhaap Xa. Hijo Narendra Modi Nepal / Janaki mandir aauda Hami Laai Kendra Bata Hepyo Bhanera Modi Guharne Yahi Mantri Hoina Ra ? Jaslaai Nokar Ko malik Ko Saath Hunxa Usle yastae aaat Garxa. Herdae Janus Yadi nepal bata sanghiyata Bata Desh tukrine Bela Aayo Bhane Pahila Yahi Pradesh janxa.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here